Згадати все: як лайфлоггінг змінює життя

Уявіть собі, як все ваше життя фіксується – кожен біт даних, які ви генеруєте, від історії ваших переглядів в браузері, кількості випитих чашок кави і списку контактів за день (з аудіозаписом всіх діалогів) до щохвилини розписаних фізичних активностей, записаних на мініатюрну нагрудну камеру з геотрекінгом. Все це нагадує якесь дивне реаліті-шоу або шпигунські ігри, насправді ж – це лайфлоггінг. Футурологи давно пророкували, що все повсякденне життя людини буде прискіпливо фіксуватися комп’ютером. Здавалося, ця ідея буде реалізована коли-небудь в далекому майбутньому, але явище лайфлоггінга вже давно поширилася на повсякденне життя.

Прагнення людини регулярно фіксувати власний індивідуальний досвід ніяк не можна назвати чимось новим. Бурхливе поширення інтересу до себе і подій власного життя припало на епоху сентименталізму і романтизму (XIX-XX ст.), яке вилилося в повальне захоплення щоденними щоденниками, мемуарами та автобіографіями. На принципово новий рівень лайфлоггінг вийшов на початку 80-х з появою компактних камер і переносних комп’ютерів. Першою людиною, який зайнялася лайфлоггінгом, тобто фіксуванням безперервних фізіологічних даних за допомогою камери, що знімає від першої особи, був Стів Манн – дослідник Массачусетського технологічного інституту.

Починаючи з 1994 року Манн постійно передавав дані про своє повсякденне життя, 24 години на добу, 7 днів в тиждень, що зробило його дуже популярним в інтернеті. У 1998 році Манн запустив спільноту лайфлоггерів (лайфблоггерів або лайфглоггерів), яке розрослося до 20 000 членів.

у Манна з’явилося безліч послідовників. Дженніфер Рінглі в 1996 році запустила власний сайт JenniCam. У 1999 році Ліза Беті почала трансляції 24 години 7 днів на тиждень, протримавшись до 2001 року. У 2000 році з’явився DotComGuy з проектом Seeing-Eye-People Project, у якому поєднувалася жива трансляція із взаємодією з соціальними мережами. До середини 2000-х подібні проекти стали масовим явищем.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Новости