Ядра процесора: скільки і навіщо?

Ядра процесора: скільки і навіщо?У зв’язку із зростанням популярності смартфонів і планшетів гонка обчислювальних потужностей перемістилася з ринку ПК на ринок мобільних гаджетів. Виробники не стоять на місці, для обходу конкурентів намагаються збільшити тактову частоту, додати ядер, наростити кеш процесора.

Але, як і «великі брати», мобільні процесори працюють за тим же принципом і стеля продуктивності завжди буде визначатися двома факторами: охолодженням і часом автономної роботи. Як показала практика, нарощування продуктивності далеко не завжди є виправданим.

Для кінцевого користувача це означає, що покупка смартфона з вісьмома ядрами зовсім не обов’язково позбавить його від гальм і зависань інтерфейсу, які з’являються після декількох місяців роботи. На сьогоднішній день переважній більшості додатків для популярних ОС (android, ios, windows phone 8) досить одного-двох ядер, хоча, звичайно ж, не можна забувати про важких іграх, саме вони здатні максимально навантажити процесор гаджета.

У підсумку, якщо особисто Вам смартфон або планшет потрібен «виключно» для інтернет-серфінгу, читання новин і електронної пошти та подібних завдань, можете сміливо вибирати девайс з одним-двома процесорними ядрами, а більше значення надати діагоналі екрана і особистими відчуттями від пристрою.

Робочі станції Fujitsu виходять на новий рівень. Виробник заявив про випуск робочих станцій нового покоління. Їх особливістю стануть розширені можливості обчислень і обробки графіки. Базою робочих станцій стане процесор Intel Xeon E5-2600 v2.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Новости