Адвокат Марії Фірташ Віктор Дем'янюк: "Ні, ми не боїмося...
Гаджеты, технологии, политика и многое другое

Адвокат Марії Фірташ Віктор Дем'янюк: "Ні, ми не боїмося..."

2008-06-19 07:09:08

Марія і Дмитро Фірташі- Марія і Дмитро розлучилися ще у 2005 році, чому ж дотепер продовжується судова тяжба про розділ майна?

- На те є вагомі причини. По-перше, як вже доведено рішенням Ради суддів, в 2005-му році дружини Фірташ були розведені з грубими порушеннями закону і не менш цинічним порушенням прав Марії Фірташ. По-друге, розділу спільно нажитого майна - а ми знаємо, що йдеться про мільярдні суми - фактично не було. Третій момент: у нас є підстави підозрювати, що рішення Верховного суду про відхилення апеляції мого клієнта було, м'яко кажучи, необ'єктивним.

- Можете уточнити, скільки конкретно мільярдів доларів має намір відсудити Марія Фірташ у колишнього чоловіка?

- За незалежними оцінками українських ЗМІ, стан Дмитра Фірташа може складати близько 3,4 мільярдів доларів. Цифра узята не із стелі. Подібні підрахунки проводили такі поважані видання, як "Кореспондент", "Фокус", "Влада грошей". Про мільярдні суми, якими ворочає фактичний власник "РосУкрЕнерго" ("РУЕ"), говорила та ж Юлія Тимошенко - і при перебуванні лідером опозиції, і вже на посту прем'єр-міністра України.

Процедура розлучення подружжя і розділу майна чітко визначені Сімейним кодексом України. Шлюбний контракт Фірташі не укладали, відповідно, все спільно нажите майно повинно бути розділено навпіл. 50 відсотків на 50 відсотків - і ніяк інакше.

З правової точки зору були проігноровані вимоги статей Сімейного кодексу України. Перш ніж ділити, необхідно встановити розміри сумісного майна. Так от, при розірванні браку не був складений повний перелік майна, що знаходиться в сумісній власності з визначенням його вартості.

Про що це говорить? На мою думку, в першу чергу, про приховування Дмитром Фірташем майна, яке знаходилося в загальній сумісній власності під час шлюбу.

- Можливо, дещо незручне для вас питання, але яке відношення до цих грошей має Марія Фірташ? Адже "РосУкрЕнерго" закріпилося на українському газовому ринку вже після її розлучення з Дмитром?

- Я хочу, щоб читачі і журналісти зрозуміли просту річ: "ЯРУЄ" з'явилося не на порожньому місці. Подружжя одружилося ще в 1997 році. Дмитро Фірташ вийшов на газовий ринок пізніше. Всі його досягнення в цьому бізнесі - це сумісні досягнення сім'ї Фірташ. У нас є докази, факти, що Марія брала участь в сумісному сімейному бізнесі не менше за свого чоловіка. Вона особисто літала до Середньої Азії, проводила переговори з партнерами, укладала контракти. Це - факти, від яких неможливо відмахнутися. Невже ви думаєте, що стан Дмитра Фірташа було створено в період з серпня 2005 року - з моменту розірвання браку?

Я повторюся, але хотів би акцентувати вашу увагу на ще одному не менш важливому моменті - сама процедура розлучення не мала нічого спільного із законністю і дотриманням прав однієї із сторін процесу.

- Що дає вам підстави стверджувати це настільки категорично?

- Давайте я викладу факти, підтверджені рішенням Ради суддів, а висновки ви зробите самостійно.

Заява про розірвання браку з Марією Дмитро Фірташ подав 22 липня 2005 року. Про те, що брак розірвуть і що відповідне рішення суду датоване 5 серпня, мій клієнт - Марія Фірташ - дізнається з газет.

Перше: звертає на себе увагу незвична оперативність, з якою суд розглянув справу. Друге: враховуємо, що Марію Фірташ в суд ніхто не викликав, в засіданнях ні вона, ні її адвокат участі не приймали.

І найцікавіший момент - в матеріалах справи спливає повістка, нібито одержана Марією Фірташ, що вона повідомлена про запрошення в суд. Згодом експертиза встановила: підпис мого клієнта був підроблений.

- Про Дмитра Фірташа говорять багато що. У тому числі і про те, що він близький з вельми впливовими державними чиновниками... Не боїтеся програти?

- Чи боїмося?.. Знаєте, окрема тема, про яку я поки умовчу, - та кількість провокацій і підлоти, які вже були здійснені проти Марії Фірташ за час судового процесу. Ні, ми не боїмося. Врешті-решт, є Європейський суд, вільний від корупції і впливу українських держчиновників.

І ще, що важливо. Як адвокат можу вас завірити: випадок з Марією Фірташ далеко не єдиний у своєму роді. Ми хочемо зламати цю тенденцію. Хочемо, щоб суспільство задумалося: якщо успішні і спроможні жінки після розлучення виявляються обдуреним колишнім подружжям, то чого чекати всім іншим? Лілія КАСЬЯНОВА