Окуляри віртуальної реальності? Вже зараз

Окуляри віртуальної реальності?Найчастіше у фантастичних фільмах, книгах і комп’ютерних іграх можна зустріти згадку про окуляри віртуальної реальності. Але мало хто знає, що така технологія вже існує і кожен бажаючий, маючи певну суму грошей, може отримати персональне «вікно у віртуальний світ.

А точніше, два «вікна». Мова йде про дисплейні окуляри, які укомплектовані двома OLED – дисплеями. Багато з них (наприклад, більшість моделей eMagin) укомплектовані таким девайсом, як датчик положення голови користувача. Навіщо він потрібен і чому ціна на такі окуляри настільки висока (інколи досягає 75-80 тисяч рублів)?

Якщо ви просто дивіться фільм за допомогою дисплейних очок, то ефект буде схожий з трансляцією фільму на великий екран високого дозволу. Тобто від стану вашої голови не залежить положення картинки в окулярах.

Якщо ж ви, припустимо, граєте в якусь комп’ютерну гру, то датчик положення голови зчитує, куди спрямований ваш погляд, і переміщує «огляд» персонажа на певний кут по горизонталі і вертикалі. Погодьтеся, ефект присутності від цього вражає.

Також наявність подібних датчиків допомагає реалізувати масу корисних функцій – наприклад, «засинання». Якщо ніяких сигналів про рух голови не надходить на протязі визначеного часу, комп’ютер вирішує, що користувач заснув, і виконує певні дії (наприклад, вимикає фільм або відключає живлення комп’ютера).

Подібні технології деколи виглядають зовсім фантастично і неймовірно. Тим не менш, можна з упевненістю сказати, що майбутнє вже поруч.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Новости