Небезпечний вірус захопив Android-смартфони

androvirНебезпечний вірус на базі операційної системи Android може бути встановлений на куплених нещодавно смартфонах. Для його повного видалення вимагається повний доступ до системи.

Експерти російської компанії “Доктор Веб” повідомили про появу нової троянської програми під назвою Android.Becu.1.origin, яка вбудовується в прошивку смартфонів на базі Android.

Після підключення до інтернету шкідливий додаток завантажує в смартфон додаткові модулі і встановлює їх в систему. Ці модулі відповідають за основний функціонал вірусу – непомітно для користувача завантажувати, встановлювати і видаляти програми по команді керуючого сервера.

Видалити троянську програму з телефону проблематично, так як вона працює у вигляді системного застосування і просто не дозволяє прибрати себе. Якщо ж видалити викачані шкідливі модулі, вірус просто завантажить їх знову. Покупці нових гаджетів ризикують отримати на руки вже заражені пристрою.

За даними компанії “Доктор Веб”, вірус можна зустріти на бюджетних смартфонах UBTEL U8, H9001, World Phone 4, X3s, M900 і багатьох інших. Найкращим способом лікування залишаються отримання root-доступу (повного доступу до системи Android) і установка “чистої” системи.

Це вже не перше велике зараження Android-систем за останній час. Дні.Ру писали, що в Мережі набирає чинності нова, “агресивна”, версія СМС-віруса Selfmite. Першу версію троянця дослідники у сфері кібербезпеки виявили влітку. Він відправляв посилання на APK-інсталятор, що містить шкідливий код, першим 20 контактів в адресній книзі жертви.

Його нова форма, Selfmite.b, більш агресивна: вона відправляє тисячі повідомлень всім контактам і робить це по колу, попередили в компанії AdaptiveMobile, що займається кібербезпеки. “Черв’як” вже заразив Android-пристроїв як мінімум в 16 країнах, включаючи Росію, Канаду, Китай, Індію, Сирію і Мексику.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Новости