Більшість власників мобільників знайшли у себе «фантомні вібрації»
Гаджеты, технологии, политика и многое другое

Більшість власників мобільників знайшли у себе «фантомні вібрації»

13:33 20:24, 3 жовтня 2013

Мобільний телефон у кишеніБлизько дев'яноста відсотків власників телефонів відчувають так звані «фантомні вібрації» — відчуття, схожі з відчуттями від вібруючого в кишені мобільника. Про це говориться в дослідженні, проведеному ученими з Університету Індіана-Пердью у Форт-Вейні. Дослідження опубліковане в журналі Computers in Human Behavior, з його анотацією можна ознайомитися на сайті ScienceDirect.

Дослідники опитали групу з 290 студентів. Середній вік респондентів становив 21,2 роки; всі вони були постійними користувачами мобільних телефонів.

89 відсотків опитаних заявили, що їм доводилося стикатися з «фантомними вібраціями». 13 відсотків відзначили, що відчуття виникало у них щонайменше один раз в день, тоді як велика частина респондентів виявляла його у себе в середньому раз на два тижні.

Лише дев'ять відсотків учасників опитування зізналися, що випробовують у зв'язку з «фантомними вібраціями» психологічний дискомфорт. Переважній більшості респондентів вібрації або абсолютно не доставляють незручностей (сорок один відсоток опитаних), або викликають незначний неспокій (п'ятдесят відсотків опитаних).

Строгого взаємозв'язку між часом володіння телефоном і вібраціями немає, виходить з результатів опитувань. Респонденти дали різні відповіді на питання про те, коли саме вони перший раз зіткнулися з відчуттям: 17 відсотків — в перший же місяць користування мобільним апаратом, 24 відсотки — в перші півроку, 27 відсотків — протягом 6-12 місяців, 32 відсотки — більш, ніж через рік.

Феномен «фантомних вібрацій» також відомий в англомовних ЗМІ і блогах під назвою «іповіброхондрія» (hypovibrochondria; термін виник в результаті поєднання слів «вібро» і «іпохондрія»). Думки учених з приводу причин його виникнення розходяться. «Фантомні вібрації» часто розглядають в зв'язці з феноменом «уявного дзвінка», коли людині здається, що він чує дзвін телефону.