Белл винайшов саме слово „лайфлог“ і розвинув з цього цілу філософію.

Gordon=BellБелл винайшов саме слово „лайфлог“ і розвинув з цього цілу філософію. В ході 15-річного науково-дослідного проекту він накопичив 150 тисяч фото, 750 тисяч оцифрованих сторінок тексту і 20 тисяч повідомлень електронної пошти

Після запуску Moblog у 2002-му (платформи для публікації контенту з мобільних пристроїв) експерименти з записом цифрових даних про своє життя почав Гордон Белл в рамках проекту MyLifeBits. Дослідник Microsoft Research і легенда комп’ютерної індустрії почав з оцифровки книг, але потім він відсканував всі документи та фото, які зберігалися у нього або потрапляли в руки. Також Белл використовував геотрекер, що зберігає дані про своїх переміщеннях, і камеру SenseCam з інфрачервоним датчиком і сенсор освітленості. З допомогою цієї камери він фіксував всі свої пересування і всіх людей, які потрапляли в кадр.

Саме Белл придумав сам вираз «лайфлог» і розвинув з цього цілу філософію. В ході 15-річного науково-дослідного проекту він накопичив 150 тисяч фото, 750 тисяч оцифрованих сторінок тексту і 20 тисяч повідомлень електронної пошти. Крім цього він написав книги Total Recall і Your Life, Uploaded, де розкрив своє бачення цього процесу, а також той вплив, яке у подальшому надасть лайфлоггинг на особистість, пам’ять, продуктивність і здоров’я. На думку Белла, «цифрова пам’ять» – це прямий шлях до безсмертя, і він продовжує шукати нові шляхи використання особистих даних. «Я щиро впевнений, що ми зможемо [коли-небудь в майбутньому] створити свій довічний аватар, з яким можна спілкуватися на людській мові», – каже Белл. Однак поки він планує передати лайфлог своїм онукам.

Белл та інші фахівці вірять, що до 2020 року люди стануть записувати все, що бачать і чують. І ця тенденція явно помітна вже сьогодні. Все більше і більше водіїв намагаються обзавестися відеореєстратором, практично кожен користувач Instagram неодмінно викладає свіжоприготований торт або тільки що куплені кросівки. Курортники в обов’язковому порядку починають ділитися звітом про свою відпустку вже в аеропорту.

Соціальні мережі постійно розвивають свій функціонал, щоб ще більше полегшити процес документації кожній дрібниці, будь то проигрываемая в плеєрі композиція, погода або кількість пройдених кроків. Рух Quantified Self, просуває ідею самопізнання через великі масиви даних, сильно розрослося за останні два роки з популяризацією «розумних» браслетів-трекерів. Але чому ж лайфлоггинг може бути корисний?

 

 

 

 

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Новости